algorytm.org

FAQBaza Wiedzy
wersja offline serwisu przeznaczona na urządzenia z systemem Android
Darowizny
darowiznaWspomóż rozwój serwisu
Nagłówki RSS
Artykuły
Implementacje
Komentarze
Forum
Bookmarki


Sonda
Implementacji w jakim języku programowania poszukujesz?

FAQ

1).
Pytanie: Jestem zainteresowany współpracą z Wami. Czy mogę opracować jakiś temat i umieścić na stronie?
Odpowiedź: Oczywiście. Wystarczy, że opiszesz jakiść ciekawy algorytm i napiszesz do niego przykładowy program a następnie prześlesz go nam pocztą, a my umieścimy go na stronie. Możesz dołączyć też krótką notatkę o sobie i adres twojej strony, jeśli ją masz (ok. 2-3 zdania).

* * *


2).
Pytanie: Zastanawiam się, czy stronę tworzą wykładowcy, czy studenci?
Odpowiedź: Strona jest tworzona przez absolwentów Informatyki Politechniki Poznańskiej.

* * *


3).
Pytanie: Mam Delphi i nie mogę skompilować Waszych przykładowych programów!!!
Odpowiedź: Dysponujesz zapewne starszą wersją Delphi. Nasze programy są napisane w Delphi 5. Jeśli nie możesz zdobyć wersji 5.0 to możesz postąpić w następujący sposób: wyedytuj plik *.PAS (np. w notatniku) i spisz wszystkie komponenty, które tam występują. Następnie utwórz w swojej wersji Delphi nowy Formularz i umieść na nim wszystkie spisane komponenty. Teraz wystarczy skopiować kod z pliku *.PAS i zastąpić nim wygenerowany kod.

* * *


4).
Pytanie: Czy mogę wykorzystać w swoim programie wasze implementacje algorytmów?
Odpowiedź: Przykładowe programy nie podlegają ochronie prawnej i można je wykorzystywać i w dowolny sosób modyfikować. Uwaga do kolegów z I Roku: nie radzę oddawać naszych programów na zaliczenia z laboratorium. To moż się dla Was źle skończyć!

* * *


5).
Pytanie: Dlaczego na Waszej stronie nie ma schematów blokowych?
Odpowiedź: Schematy blokowe są bardzo wygodne, ale rysowanie ich dla złożonych algorytmów jest bardzo czasochłonne. Zamiast nich stosujemy często rysunki oraz tzw. pseudokod, które są mniej skomplikowane a równie pomocne w zrozumieniu algorytmu.

* * *


6).
Pytanie: Czy strona będzie często aktualizowana?
Odpowiedź: To zależy od tego, ile będziemy mieli wolnego czasu oraz od popularności strony. Tak długo, jak odwiedzalność strony będzie duża, będziemy ją aktualizować.

* * *


7).
Pytanie: Potrzebuję pilnie algorytmu X
Odpowiedź: Możesz skontaktować się z nami indywidualnie (dział kontakt, obok FAQ) bądź skorzystać z odpowiedniego działu na naszym forum.

* * *


8).
Pytanie: Macie błąd na stronie!
Odpowiedź: Zdarza się każdemu:) Jeżeli znajdziecie błąd w opisie algorytmu, przykładzie lub implementacji prześlijcie nam informację o tym.

* * *


9).
Pytanie: Jestem zainteresowany współpracąz Wami, będę umieszczał Wasze teksty na mojej stronie.
Odpowiedź: Nie współpracujemy z innymi serwisami (z wyjątkiem www.4programmers.net). Umieszczanie naszych tekstów u konkurencji jest mało logiczne.

* * *


10).
Pytanie: Czy udąstępniacie stronę w wersji off-line?
Odpowiedź: Nie

* * *